Powiat Wielicki Kradziez pieniedzy i bizuterii. Kradzięz rozbojnicza

 

Wieliczka. 22-latka zatrzymana na gorącym uczynku


Wieliccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 22-latkę, która wykorzystując nieuwagę właścicieli weszła do ich domu skąd skradła pieniądze o łącznej wartości 4710 zł.

Kobieta została zatrzymana we wtorek 19 lipca 2016 roku. W trakcie czynności ustalono, iż kobieta weszła do domu jednorodzinnego i wykorzystując nieuwagę domowników dokonała kradzieży pieniędzy. Na jej nieszczęście została ona przyłapana przez właścicielkę kiedy plądrowała mieszkanie. Poszkodowana natychmiast powiadomiła policję. Kobieta została zatrzymana przez policjantów, którzy po chwili zjawili się na miejscu.

Podczas przesłuchania 22-latka przyznała się do jeszcze jednej kradzieży, której dokonała 13 lipca w miejscowości Trąbki. Jej łupem padła biżuteria o łącznej wartości 13 000 tys. zł. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Wczoraj 20 lipca 2016 roku usłyszała zarzuty kradzieży.


Policjanci zatrzymali trzech sprawców kradzieży rozbójniczej

Dzięki skuteczności wielickich policjantów udało się zatrzymać sprawców kradzieży rozbójniczej dokonanej na 66-letnim mieszkańcu Dobranowic. Sprawcy okradli mężczyznę
a następnie grozili mu pozbawieniem życia. Jeszcze tego samego dnia trafili do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło 18 lipca br w miejscowości Dobranowice. Przestępcy najpierw ukradli mężczyźnie gotówkę w kwocie 250 zł a następnie grozili mu pozbawieniem życia w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionych pieniędzy. Wieliccy policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawców . Działania kryminalnych pozwoliły na przedstawienie zarzutów jednemu z mężczyzn.
Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Magdalena Chwastek